Inspiracje na tatuaż dla podróżnika

0 240

Tatuaż to trwały rysunek lub napis na ciele. Potocznie często określany jest mianem dziary, choć słowo ”dziara” bardziej pasuje do określenia tatuażu więziennego. Powstaje poprzez wprowadzanie tuszu do skóry właściwej. Może być czarny lub kolorowy. Jeżeli ma być wielobarwny to najpierw pod skórę wprowadza się barwniki ciemne, a później jasne.

Trudno jest określić czas powstania sztuki tatuażu, ale odkrycia badaczy i archeologów wskazują, że ludzie mogli się tatuować nawet 40 tyś lat p.n.e. Pierwotnie było to związane z obrzędami rytualnymi w celu np. podkreślenia zasług i doświadczenia wojowników. W niektórych kulturach i społecznościach za pomocą tatuażu oznaczano niewolników – tak robili między innymi starożytni Rzymianie.

W XX wieku tatuaż stał się modny w wielu środowiskach i zaczął być traktowany jako forma sztuki. Dziś wiele osób pragnie ozdobić swoje ciało w ten sposób i szuka inspiracji na ładny tatuaż.

Jeżeli jesteś podróżnikiem i szukasz ciekawej inspiracji na tatuaż, to być może zainteresują Cię poniższe przykłady osób, które chciały w oryginalny sposób uwiecznić na dłużej swoje wspomnienia. Jako pamiątki z podróży, które pozostaną z nami na dłużej można zbierać zdjęcia, pocztówki, monety, czy też bilety, ale można też zrobić sobie ciekawy tatuaż.

Ponieważ tatuaż jest robiony na całe życie to powinien być wykonywany przez wykwalifikowanego tatuażystę tak aby cieszył przez długi czas. Przed wyborem tatuażysty dobrze jest obejrzeć jego wcześniejsze prace. Warto również przemyśleć lokalizację tatuażu szczególnie jeżeli ma być zrobiony w bardzo widocznym, nieosłoniętym ubraniem miejscu.


Tatuaż droga

Tatuaż zabytki

Tatuaż współrzędne

Tatuaż samolot za oknem

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.